O NÁS

O NÁS

Jak jste se již dočetli na hlavní stránce, netrávíme čas spolu pouze v rámci kapely, ale i v životě. Naše společná láska nejen k sobě, ale i k muzice, si vyžádala založení našeho hudebního DUA před létem 2023. Ano, jsme na scéně teprve chvíli. Nejsme ale rozhodně v interpretaci muziky před širším obecenstvem žádní začátečníci. 

Míša se hudbě věnuje od dětství a mimo zpěvu si osahala také klávesy a kytaru. Již má za sebou mnoho vystoupení v rámci předešlé kapely, dále jako sólová zpěvačka, či sboristka, a nebo také hostovala populárním zpěvákům.

I Lukyho dokázala hudba rozpohybovat už v plenách. Přes akordeon se dostal ke kytaře, která se ho držela při hraní v několika hudebních tělesech a mohl tak stát na podiích, kde se střídal s českými mainstreamovými kapelami.

Jak jste se již dočetli na hlavní stránce. Netrávíme čas spolu pouze v rámci kapely, ale i v životě. Naše společná láska nejen k sobě, ale i k muzice, si vyžádala založení našeho hudebního DUA před létem 2023. Ano, jsme na scéně teprve chvíli. Nejsme ale rozhodně v interpretaci muziky před širším obecenstvem žádní začátečníci. 

Míša se hudbě věnuje od dětství a mimo zpěvu si osahala také klávesy a kytaru. Již má za sebou mnoho vystoupení v rámci předešlé kapely, dále jako sólová zpěvačka, či sboristka, a nebo také hostovala populárním zpěvákům.

I Lukyho dokázala hudba rozpohybovat už v plenách. Přes akordeon se dostal ke kytaře, která se ho držela při hraní v několika hudebních tělesech a mohl tak stát na podiích, kde se střídal s českými mainstreamovými kapelami.

Míša - malá, ale šikovná

Míša je naší tajnou zbraní s neuvěřitelným hlasovým rozsahem. V jejím podání se můžete připravit na písně od Věry Špinarové, Lady Gagy, ale také od legendární Whitney Houston – a vězte, že jí to jde se stylem a grácií! U těchto legend to samozřejmě nekončí! Její hlas vás pohladí v něžných romantických baladách, ale stejně tak vás rozseká v narvaných rockových peckách. 

Proto se nenechte oklamat jejím vzrůstem. V případě Míši to platí dvojnásob! Její charisma a energie jsou nezměrné, a i když je Míša drobná, síla jejího hlasu Vás ohromí a zvedne ze židlí! Míša ale není jen zpěvačkou. Je naším všeumělcem. S velkou láskou a nadšením se věnuje i dalším kreativním činnostem, jimiž navozuje v kapele pozitivní atmosféru. Její ručně vyráběné lapače snů jsou zmizíkem veškeré negativní energie, což z nás dělá nejen skvělou kapelu, ale i veselé společenství.

Jak to Míša vše zvládá? Co je jejím tajemstvím? Káva!

Mimo hudbu je Míša vášnivou milovnicí kávy. Když nezpívá na pódiu, můžete ji najít v oblíbené kavárně, kde si dopřeje šálek kvalitní kávy a nechá se unášet světem inspirace. Při troše času navíc se také ráda pustí do pečení čehokoliv sladkého a neodolatelného pro chuťové pohárky. To se pak sakra těžko hubne. 😀

Takže až nás uvidíte na pódiu s úsměvem na tváři a s pozitivní aurou, vzpomeňte, že za tím stojí Míša. Ona je tím opěrným pilířem našeho fungování. Míša je prostě hvězdou, kterou si zamilujete s první notou!

Lu(c)ky - český Elvis

Lukáš je v kapele ten, kdo rozproudí parket našláplým rock’n’rollem. S ohromujícím hlasem a schopností hrát na elektrickou i akustickou kytaru je pro naší kapelu nesporným klenotem. Nejen svým vzhledem a choreografií, ale i barvou hlasu připomíná legendárního Elvise Presleyho. Jakmile začne hrát a zpívat, je to, jako byste byli na koncertě v hotelu Westgate v Las Vegas! 

Mimo muziku je Lukáš také talentovaným výtvarným umělcem. Má na to papír. Jeho realisticky kreslené portréty zdobí mnoho domácností a zachycují krásu lidské podstaty. Jeho největšími uměleckými díly jsou ale obrazy ve stylu temného surrealismu s erotickými a morbidními prvky, které vytváří s velikou vášní. Svojí kreativní stránkou tak odhaluje nové rozměry reality. A nebojte se, v hlavě to má v pořádku… Tedy alespoň to tvrdí. 😀

Jedním z neuvěřitelných talentů Lukáše je jeho schopnost zahrát téměř cokoliv. Vyberte si píseň a Lukáš ji zahraje a zazpívá s okouzlující energií..

Na rozdíl od Míši, Lukáš není příznivcem kávy, ale pro nalazení hlasivek si rád dopřeje před každým koncertem štamprdli lihoviny. Jeho energie a charisma jsou nezbytné pro naši kapelu a je zárukou toho, že každý náš koncert se promění v nezapomenutelný zážitek.

* * *

Možná se ptáte, kdo je bubeník? Kdo je basák? Kdo je klávesista? Atd?… Není! Jak se můžeme považovat ve dvou za plnohodnotnou kapelu. Nepovažujeme! Hrajeme Half Live a netajíme se tím. Naše práce tedy na pódiu nekončí. Mimo koncerty dáváme dohromady kvalitní hudební podklady, které nás podkreslují při každém výstupu. Doprovody nahráváme převážně z živých hudebních nástrojů a kvalitních syntetizérů, aby byl dojem live kapely co nejpřesvědčivější. Nikdy by nás ale nenapadlo šetřit si hlasivky playbackem, a Luky než dát kytary z ruky, radši dá někomu Míšu. 😀 Stručně řečeno, na řádném nářezu rozhodně neubíráme! Inu, přesvědčte se sami…